Wisła Szczucin

Piłkarska kwarantanna przedłużona...

W ten weekend - 21 i 22 marca - miała ruszyć ligowa runda wiosenna naszej okręgówki. Wisła wyjazdowo miała zagrać z Dunajcem Zbylitowską Górą. Jak już wszyscy wiemy, mecz i cała kolejka nie doszła do skutku, a na tym nie koniec. PZPN już wstrzymał rozgrywki na każdym szczeblu praktycznie do końca kwietnia. Powodem, oczywiście, stan zagrożenia epidemicznego.

Koronawirus skutecznie trzyma w szachu niemal cały świat na każdej płaszczyźnie, piłkarskiej włącznie. Zawieszone są rozgrywki zaczynając od Ligi Mistrzów, poprzez mecze wszystkich kategorii wiekowych, kończąc na B, C klasie. Euro zostało przeniesione na 2021 rok. Zamarły kluby - wstrzymano treningi i zajęcia sportowe wszystkich grup.

Polski Związek Piłki Nożnej już wcześniej zawiesił wszystkie mecze do końca marca, a teraz przedłużył "piłkarską kwarantannę" do 26 kwietnia włącznie. Jednak termin ten może ulec jeszcze zmianie - albo zostanie skrócony albo wydłużony… Prognozowanie czegokolwiek w obecnej sytuacji jest karkołomne. Jednak, jeśli rozgrywki wystartują 2 maja, to tarnowska okręgówka będzie miała do rozegrania aż sześć zaległych kolejek. Wtedy najprawdopodobniej sezon zostanie przedłużony do końca lipca (pierwotnie ma się zakończyć 20 czerwca) i faktycznie udałoby się go rozegrać w całości. Jednak, jeśli rozgrywki nie będą wznowione początkiem maja, to chyba nie ma się co łudzić, że zostaną w ogóle dokończone. W takiej sytuacji będzie się liczył aktualny układ tabeli, co byłoby mocno krzywdzące dla drużyn, które walczą o awans bądź bronią się przed spadkiem. U nas promocje do IV ligi uzyskałby Metal Tarnów, a degradacje zaliczyła Unia Niedomice i Tuchovia Tuchów.

Miejmy jednak nadzieje, że w końcu pandemia ucichnie i będzie szansa powrotu do normalności. Na dzień dzisiejszy PZPN nie ma oficjalnie wyznaczonych ewentualnie nowych terminów odwołanych kolejek. Wszystko zależy od przebiegu zarazy, a jak widać, przewidywania dezaktualizują się na bieżąco. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na rozwój sytuacji. (MS)


Copyright © 1998-2020 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 3951249 (od 21.07.06); 0,078 s., IE, FF, O, G, S.