Halowe Mistrzostwa Klubów Sportowych 2024

W dniach 27 i 28 stycznia odbyły się Halowe Mistrzostwa Klubów Sportowych PPN Żabno. Do turniejowej rywalizacji przystąpiło 20 drużyn. Triumfatorem okazał się Ikar Odporyszów, a nasza Wisła odpadła w ćwierćfinałach po serii rzutów karnych.

I DZIEŃ
(27.01.2024)
20 drużyn podzielono na cztery grupy, z których trzy najlepsze zespoły awansowały do następnego dnia.

5. Dunajec Ujście Jezuickie (B)

Wisła zmagania w grupie B rozpoczęła od pojedynku z Wolanią Wolą Żelichowską, z którą zremisowała 2:2. Jak się później okazało obie te drużyny awansowały do drugiego dnia z taką samą ilością punktów, ale to Wolania zajęła pierwsze miejsce, bo miała lepszy ogólny bilans bramkowy. Wiślacy pokonali jeszcze 3:1 Powiśle Bolesław, 4:0 Orzeł Miechowice Małe oraz 9:0 rezerwy Łegovii.

II DZIEŃ (28.01.2024)
12 drużyn, które awansowały z dnia I ponownie podzielono na cztery grupy, z których tym razem do następnego etapu przechodziły dwie najlepsze.

3. RKS Radgoszcz

* Strażak Karsy wycofany z turnieju za grę nieuprawnionego zawodnika. W związku z tym ich miejsce w ćwierćfinale zajął RKS Radgoszcz.

GRUPA H
1. Victoria Szarwark
2. Dąbrovia II Dąbr. Tarn.
---
3. Powiśle Bolesław

Wisła ponownie zajmuję drugie miejsce i awansuje dalej. Udało się pokonać 3:0 Brzozę Brzezówka, ale ulegliśmy 0:2 Avie Grądy.

Ćwierćfinały
Ava Grądy - Dąbrovia II Dąbr. Tarn. 5:3
RKS Radgoszcz - Dąbrovia Dąbr. Tarn. 1:5
Iskra Dąbrówki Breńskie - Ikar Odporyszów 1:2
Wisła Szczucin - Victoria Szarwark 3:3 (k. 0:1)

W ćwierćfinałach trafiliśmy na Victorie Szarwark i po regulaminowym czasie gry był remis 3:3, więc o rozstrzygnięciu musiały zadecydować rzuty karne, a te lepiej wykonali nasi przeciwnicy.

Dąbrovia Dąbr. Tarn. - Ikar Odporyszów 1:2

Ostatecznie triumfatorem halowych mistrzostw okazał się Ikar Odporyszów, który w finale pokonał gospodarzy - Dąbrovie. Trzecie miejsce przypadło Victorii Szarwark. Po zakończonym turnieju puchar przechodni wręczył Starosta Dąbrowski - Lesław Wieczorek, natomiast bony na zakup sprzętu sportowego wręczył Prezes PPN Żabno Marian Fido. W tym roku pula nagród wyniosła 7000 zł. Wisła za dojście do ćwierćfinałów otrzymała bon o wartości 500 zł. Królem strzelców turnieju został Adrian Maziarz (Dąbrovia). (MS)