Wisła Szczucin - Victoria Witowice Dolne Zdjęcia

Artur Koza kontuzjowany piłkarz Wisły:
Na początku spotkania Wisła miała kilka dogodnych sytuacji do strzelenia choćby jednego gola. Goście natomiast z minuty na minutę grali coraz lepiej i to oni uzyskali prowadzenie. W przeciągu kilku minut oddali dwa strzały i zarówno pierwszy strzał, jak i drugi znalazł drogę do siatki. Niestety w zespole Wisły brakowało ducha walki aby przynajmniej zremisować mecz. Nawet w drugiej połowie po strzeleniu kontaktowego gola Arka Kozaczki z rzutu karnego szczucinianie nie stworzyli żadnej dogodnej pozycji do oddania strzału. A mądrze broniący się goście często kontrowali czego efektem był gol Kmiecika w 82 minucie.

Widzów: 350

Wisła: Łukasz Bebel 4 - Krzysztof Będkowski 6, Robert Nowakowski 3, Rafał Oleksy 3, Krystian Knaga 3 (82 Jerzy Micek) - Tomasz Kowal 4, Paweł Dorosz 5, Michał Gądek 5, Jerzy Smaś 6 (46 Łukasz Bielaszka 4) - Paweł Żaba 5 (82 Łukasz Sieczkowski), Arkadiusz Kozaczka 6.
Trener: Jerzy Smaś.

Victoria: Pulit 6 - Orzechowski 6, Dzięgiel 6, Kuźma 6, Dudek 6 (89 Zięć) - Szewczyk 6, Pajor 5 (40 Piwowar, 74 Marzec), Gołąb 6, Augustyn 6 - Świerad 6, Kmiecik 7 (83 Szkarłat).

Dziennik Polski:
Zespół Victorii okazał się zbyt wymagającym rywalem dla beniaminka ze Szczucina. Co prawda w pierwszym kwadransie gra była w miarę wyrównana i gospodarze mogli mieć nadzieję na korzystny wynik, jednak później z minuty na minutę coraz bardziej uwidaczniało się większe doświadczenie i ogranie zespołu gości. Już w 20 min Kmiecik strzałem z 18 m uzyskał prowadzenie dla przyjezdnych. Dwie minuty później w zamieszaniu pod bramką Bebela, piłka trafiła na 20 m do Gołębia, a ten technicznym strzałem umieścił ją w samym "okienku" bramki Wisły. W 53 min w sytuacji sam na sam znalazł się Kozaczka, lecz z 7 m trafił wprost w Pulita. W 65 min gospodarze strzelili kontaktowego gola z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką przez jednego z obrońców. Po tym fakcie zespół Victorii ponownie zabrał się do roboty i na efekty nie trzeba było długo czekać. Co prawda w 78 min Bebel zażegnał jeszcze niebezpieczeństwo po akcji Augustyna, jednak chwilę później był już bezradny po uderzeniu Kmiecika z 15 m. (JB)

Tempo:
Przełomowym momentem meczu byt okres między 20 a 22 minutą, gdy gospodarze bardzo szybko stracili dwa gole. Najpierw pięknym strzałem z 18 metrów popisał się Kmiedk, który całkowicie zaskoczył Bebela. Chwilę później w zamieszaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi zachował Gołąb, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Miejscowi odzyskali nadzieję na korzystny wynik w 65 minucie, gdy Kozacka strzelił z rzutu karnego kontaktową bramkę. Szczucinianie rzucili się do ataku, grali jednak nieskutecznie. Goście nie zamierzali oddawać pola rywalom i w 82 minucie po kolejnym tadnym uderzeniu z dystansu Kmiecik ustalił wynik meczu. PIĘT