Żółte kartki: Krzyżak, Więcek - Romanowski, Nowakowski

Rylovia: Bargiel - Musiał, Krzyżak, Giza, Gdowski - Cholewicki (75 Bieniaś), Duch, Z. Malisz, Ł. Malisz - Skura, Więcek.

Wisła: Łukasz Bebel - Jarosław Będkowski, Robert Nowakowski, Krystian Knaga (60 Jakub Gądek), Artur Koza - Paweł Żaba, Jerzy Smaś, Krzysztof Borzędowski, Łukasz Romanowski (46 Łukasz Sieczkowski) - Piotr Kozioł, Marcin Chrabąszcz (85 Witold Smaś).
Trener: Jerzy Smaś.

Opis meczu z DP:
Pojedynek decydujący o drugim miejscu po pierwszej rundzie rozgrywek zakończył się podziałem punktów, w wyniku czego zimową przerwę za plecami Tuchovii spędzi zespół ze Szczucina.

Początek spotkania wskazywał jednak na łatwe zwycięstwo gospodarzy, którzy po ośmiu minutach prowadzili już 2-0. W 6 min Giza zacentrował do Ł. Malisza, a ten główką z 6 m pokonał bramkarza Wisły. Dwie minuty później Z. Malisz wykorzystał zbyt krótkie podanie obrońcy do Bebla, a po jego podaniu Więcek z 7 m skierował piłkę do pustej bramki. Szczucinianie nie załamali się jednak szybką stratą dwóch bramek, w krótkim odstępie czasu doprowadzając do wyrównania. Kontaktową bramkę zdobył już w 12 min Żaba, finalizując strzałem z 10 m dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dziesięć minut później ten sam zawodnik wykorzystał nieporozumienie w szeregach obrony Rylovii i w sytuacji sam na sam po raz drugi zmusił do kapitulacji Bargiela (wcześniej, bo w 19 min Bebel uporał się z główką z 6 m Ł. Malisza). Po zdobyciu wyrównującej bramki, goście poszli "za ciosem", ale strzały Kozioła (24 min) oraz Żaby (34 min) mijały miejscową bramkę. W końcówce pierwszej połowy dobrymi interwencjami po przymiarkach Krzyżaka (41 min) oraz Ł. Malisza (44 min) popisywał się natomiast Bebel.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków miejscowych. W 53 i 55 min bramkarz Wisły obronił strzały z dystansu Ł. Malisza, trzecia próba tego zawodnika była już jednak udana. W 58 min wykorzystał on bowiem daleką wrzutkę Skury i uderzeniem z 15 m wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kolejne minuty przyniosły dwie przymiarki Ducha (63 i 77 min), na kolejną bramkę kibice czekali jednak do 80 min, kiedy to Kozioł uderzeniem z 16 m zakończył zespołową akcję Wisły. W końcowych fragmentach spotkania oba zespoły mogły jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 84 min tuż nad bramką przeszła bowiem główka Z. Malisza, dwie minuty później Bebel uporał się z przymiarką z 22 m Ducha, a w 88 min Bargiel obronił strzał z 16 m Żaby.

Opis meczu z GK:
W Rylowej spotkały się dwie równorzędne jedenastki i remis jest wynikiem sprawiedliwym. Po ośmiu mintach było 2:0. najpierw po centrze Gizy do siatki trafiła „główka" Ł. Malisza, a chwilę później strzał Więcka po podaniu Z. Malisza. Gospodarze równie szybko roztrwonili jednak przewagę. W 12. i 22. min Bargiela pokonał Żaba (do niedawna kolega z Tamelu), najpierw po rogu, później po pojedynku sam na sam. W 58. min Rylovia znów wyszła na prowadzenie. Ł. Malisz przejął podanie Skury i z 15 metrów zaskoczył Be-bela. Szczucinianie stratę odrobili w 80. min po strzale Kozioła. W końcówce obie strony miały jeszcze szansę na zmianę wyniku.

Copyright © 1998-2023 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 5784287 (od 21.07.06); 0,102 s., IE, FF, O, G, S.