Zorza

09.06.2018 (sobota),
godz. 15.00, Zaczarnie
0:3 (0:1)

Pierwotnie mecz był zaplanowany na 24 marca, jednak z związku ze złymi warunkami pogodowymi oraz złym stanem boisk, TOZPN zdecydował odwołać spotkanie, jak i całą kolejkę okręgówki i przełożyć na termin 9 czerwca.

0-1 Radosław Łachut 35
0-2 Maksymilian Żuchowicz 54
0-3 Jakub Nytko 78

Sędziował: Mariusz Potok (Brzesko)
Żółte kartki: Gmyr, Kołton

Zorza: 90-Jarosław Starzec - 2-Szymon Maca (60 8-Mateusz Libirt), 3-Kamil Madej (70 14-Maciej Pabjan), 4-Jakub Papuga (46 6-Dominik Szegda), 5-Tomasz Kapustka, 10-Jakub Płaczek, 11-Rafał Zegar, 15-Grzegorz Stach, 16-Mariusz Zych, 17-Piotr Kuta, 18-Krzysztof Nytko (70 9-Piotr Wapiennik).
Trener: Michał Jagiełło.

Wisła: 1-Szymon Szydło - 5-Adam Gmyr, 4-Kamil Dynak, 6-Kamil Furgał, 18-Marek Trójniak - 13-Łukasz Łabuz, 14-Szczepan Kołton, 9-Tomasz Zieliński, 23-Radosław Łachut - 17-Jakub Nytko, 16-Maksymilian Żuchowicz (55 3-Sławomir Chrabąszcz).
Trener: Jarosław Będkowski.

W przedostatniej kolejce kończącego się sezonu 2017/18, Wisła pokonuje na wyjeździe Zorzę. Drużyna z Zaczarnia, która zajmuję szóste miejsce w tabeli, tym razem nie była w stanie strzelić gola Wiślakom, którzy z kolei zrobili to aż trzykrotnie. Za tydzień już zakończenie rozgrywek - Wisła zagra u siebie z Dunajcem Zakliczyn, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo ligi i awans o szczebel wyżej.

Wisła w Zaczarniu wyszła na prowadzenie w 35 min. Wtedy w pole karne dośrodkował Tomasz Zieliński, a na raty piłkę w bramce ulokował Radosław Łachut, który najpierw z prawej nogi strzelił w słupek, a następnie poprawił z lewej i futbolówka trafiła już do celu. Po pierwszej połowie Wisła schodziła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie nie minęło dziesięć minut, a było już 0:2. Swojego pierwszego ligowego gola w seniorach Wisły zdobył Maksymilian Żuchowicz, który dzisiaj wystąpił już od pierwszej minuty. Dogrywał mu Jakub Nytko, a Żuchowicz z okolic piątego metra skierował piłkę do bramki. Wynik na 0:3 ustalił Jakub Nytko, któremu z kolei asystował Radosław Łachut. Dla Nytka było to dwunaste trafienie w tym sezonie. (MS)

Copyright © 1998-2023 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 5782735 (od 21.07.06); 0,100 s., IE, FF, O, G, S.