Żółte kartki: Gierczyński - Kołton, R. Furgał, Krupa dwie
Czerwona kartka: Krupa (Wisła, 90 min - druga żółta)

Polan II: 1-Damian Stachura - 6-Krzysztof Stryczek, 10-Filip Wróbel, 8-Błażej Jachym, 7-Piotr Nogaś - 3-Michał Kijowski, 15-Kamil Gierczyński, 13-Wojciech Sołtysiak (46 17-Maksymilian Jankowski), 11-Marcin Mosio - 9-Mateusz Wróbel, 77-Konrad Wróbel.
Trener (grający): Mateusz Wróbel.

Wisła: 1-Jakub Szymański (46 33-Daniel Liguz) - 91-Adam Gmyr, 2-Radosław Furgał, 6-Kamil Furgał, 3-Bartosz Pochroń - 7-Sebastian Bednarz, 14-Filip Gądek, 10-Szczepan Kołton (46 18-Maksymilian Żuchowicz), 8-Jakub Młodziński (46 11-Mateusz Łabuz) - 22-Przemysław Krupa, 15-Tomasz Mątwicki (55 5-Patryk Motyka).
Trener: Jarosław Będkowski.

Wisła przebrnęła przez kolejny etap żabieńskiego Pucharu Polski i tym samym zagra już w finale tych rozgrywek. Dzisiaj pokonaliśmy Polan II, z którym 10 dni temu rywalizowaliśmy w ramach 7 kolejki ligi okręgowej. Wówczas również wygraliśmy, a mecz zakończył się wynikiem 1:5. Co ciekawe w finale PP zagramy też z... Polanem, tyle tylko, że już z pierwszą drużyną, która występuje w IV lidze.

Wisła wyszła w mocno eksperymentalnym składzie. Trener Jarosław Będkowski dał szansę rezerwowym czy też juniorom. Na boisku pojawił się dziś również Daniel Liguz, który akurat zjechał z zagranicy na urlop oraz Radosław Furgał, który z kolei po trzech latach wznowił treningi w Wiśle.

Spotkanie rozegrano na bocznym boisku w Żabnie. Prowadzenie Wiśle dał Przemysław Krupa, który po podaniu Szczepana Kołtona wbiegł z piłką w pole karne i uderzył w krótki róg bramki. Wiślacy tuż przed przerwą podwyższyli na 0:2, gdy rzut karny na gola zamienił Filip Gądek.

W drugiej połowie gospodarze złapali kontakt, gdy Konrad Wróbel zauważył wysuniętego przed bramkę Daniela Liguza i zdecydował się na strzał z połowy boiska, a piłka wpadła za kołnierz zaskoczonemu bramkarzowi Wisły! Jednak nasi nie dali doprowadzić do remisu, a w 73 min Filip Gądek po podaniu Sebastiana Bednarza wykorzystał sytuacje sam na sam i ustalił wynik spotkania na 1:3.

Finał żabieńskiego Pucharu Polski wstępnie jest zaplanowany na 4 października, ale nie wiadomo jeszcze gdzie zostanie rozegrany. Przeciwnikiem będzie Polan Żabno, który w półfinale pewnie pokonał LKS Wietrzychowice. (MS)

Copyright © 1998-2023 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 5782415 (od 21.07.06); 0,098 s., IE, FF, O, G, S.