Żółte kartki: Jaśkiewicz, Gruszka - Dynak, Kuchnia

Metal: 89-Stanisław Bijak - 5-Konrad Stańczyk (74 4-Daniel Bajorek), 6-Marcin Gruszka, 7-Jerzy Gromadzki (74 15-Tomasz Poproch), 8-Krzysztof Jabłoński (80 11-Bartosz Karpowicz), 9-Albert Stolarz (80 16-Marcin Gromadzki), 13-Damian Chudyba, 14-Patryk Jaśkiewicz (67 2-Arkadiusz Rajczyk), 18-Tomasz Barczak, 19-Daniel Przydział, 32-Szczepan Kogut.
Trener: Jakub Drwal.

Wisła: 96-Grzegorz Irla - 5-Adam Gmyr (73 11-Jakub Szymański), 4-Kamil Dynak, 2-Rafał Strycharz, 18-Marek Trójniak - 8-Jakub Młodziński, 91-Bartosz Kuchnia, 10-Szczepan Kołton, 23-Radosław Łachut - 94-Mateusz Sieradzki (46 6-Sebastian Bednarz), 7-Jakub Nytko.
Trener: Jarosław Będkowski.

13 kolejka ligi okręgowej okazała się dla Wisły pechowa. Nie byliśmy w stanie nawiązać walki w Tarnowie z tamtejszym Metalem, który ograł nas aż 6:0. Tym samym zaliczamy trzecią porażkę z rzędu i zostajemy w środku ligowej tabeli. Do zakończenia rundy jesiennej pozostały już tylko dwa mecze. Za tydzień u siebie zagramy z LUKS Skrzyszów, a w ostatniej kolejce wyjazdowo zmierzymy się z Zorzą Zaczarnie.

Przed tym spotkanie obie drużyny miały po tyle samo punktów. Jednak lekkim faworytem był Metal, tym bardziej, że grał na własnym terenie. Na dodatek przed sezonem mówiło się, że drużyna z Tarnowa będzie w stanie skutecznie włączyć się w walkę o awans. Jednak Metal mimo, że mało razy przegrywał (tylko dwa razy, z Dunajcem i Dąbrovią), to również dużo meczów remisował i po tej kolejce są dopiero na piątym miejscu w tabeli.

Z powodów problemów kadrowych (kontuzjowani plus brak Łukasza Łabuza czy Tomasza Sosina) trener Jarosław Będkowski musiał postawić już od pierwszych minut na naszych juniorów - Bartosza Kuchnię oraz Mateusza Sieradzkiego. Dodatkowo w drugiej połowie meczu obrońcę Adama Gmyra zmienił nasz... drugi bramkarz - Jakub Szymański.

Metal szybko objął prowadzenie i mógł kontrolować przebieg wydarzeń na boisku pod swoje dyktando. Tym bardziej, że w 26 min udało się im podwyższyć na 2:0. Po przerwie zabójcze dla Wisły okazały się cztery minuty (od 63 do 67), w której rywal strzelił nam... trzy gole. Tym samym gospodarze w ekspresowym tempie prowadzili aż 5:0, a łupem bramkowym podzielili się Jerzy Gromadzki (hat-trick) i Albert Stolarz (dublet). Wynik spotkania na 6:0 ustalił rezerwowy, Arkadiusz Rajczyk. (MS)

Copyright © 1998-2023 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 5782499 (od 21.07.06); 0,086 s., IE, FF, O, G, S.