Wisła Szczucin
Polan Żabno - Wisła Szczucin Zdjęcia

Wypowiedzi

Daniel Kurzawski, trener Polanu:
Cieszy wysokie zwycięstwo w meczu derbowym ze Szczucinem. Zwycięstwo odniesione myślę zasłużenie po dobrej grze. Cieszy również fakt, że młodzi zawodnicy powoli nabierają doświadczenia i coraz pewniej prezentują się w seniorskiej piłce. Następny mecz gramy z Tuchowem, z bezpośrednim rywalem w tabeli. Jeżeli zagramy odważnie i agresywnie po stracie piłki to myślę, że wygramy ten mecz.

Krzysztof Miroszka, zawodnik Polanu:
Myślę ze mecz potoczył się po naszej myśli. Wreszcie zagraliśmy na miarę umiejętności i pokazaliśmy nasz potencjał, co we wcześniejszych meczach nie do końca się udawało. Cała drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie i jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy. Myślę ze mecz podobał się również kibicom, którzy zobaczyli sporą ilość bramek. Mam nadzieje ze po tym meczu będziemy prezentować taka formę w każdym nadchodzącym spotkaniu. Trzeba tez zaznaczyć ze zwycięstwo z rywalem zza miedzi smakuje podwójnie, a zwłaszcza dlatego że dwa ostatnie mecze z nimi przegraliśmy.

Źródło: mlkspolanzabno.futbolowo.pl

Zapowiedź meczu

Mecz po sąsiedzku i w tabeli, i terytorialnie.


Polan

Wisła

11.05.2019 (sobota),
godz. 17.30, Żabno
5:0 (2:0)

Bramki:
1-0 Bartłomiej Frąc 18
2-0 Adrian Kopeć 34
3-0 Krzysztof Bugajski 50
4-0 Filip Wróbel 68
5-0 Łukasz Młodawski 88

Sędziował: Mirosław Pysno (Brzesko)
Żółte kartki: Zieliński - Trójniak, Nytko, Wołoszyn, Młodziński
Widzów: 70

Polan: 12-Tomasz Kurpisz - 16-Jakub Szymański (74 13-Błażej Jachym), 5-Filip Wróbel, 2-Kamil Jachym (72 18-Krzysztof Lechowicz), 6-Wojciech Prażuch - 7-Bartłomiej Frąc (72 8-Maksymilian Jankowski), 9-Krzysztof Bugajski (77 14-Łukasz Młodawski), 11-Łukasz Czerkies, 17-Krzysztof Miroszka - 10-Szymon Zieliński (46 3-Bartłomiej Kijowski), 77-Adrian Kopeć.
Trener: Daniel Kurzawski.

Wisła: 96-Grzegorz Irla - 18-Marek Trójniak, 4-Kamil Dynak (67 17-Jakub Szymański), 16-Rafał Strycharz, 23-Radosław Łachut - 70-Łukasz Łabuz, 10-Szczepan Kołton, 14-Bartosz Kuchnia (72 3-Sławomir Chrabąszcz), 8-Jakub Młodziński - 7-Jakub Nytko, 9-Konrad Wołoszyn (78 22-Mateusz Sieradzki).
Trener: Jarosław Będkowski.


Komentarz

Wisła niestety aż 5:0 przegrywa w Żabnie w ramach 25 kolejki ligi okręgowej. Na tak wysoką porażkę naszej drużyny złożyło się kilka czynników, ale najważniejszy to zapewne środowy mecz pucharowy z Tarnovią, który nasi czuli jeszcze w nogach. Polan bez litośnie nas wypunktował i tym samym minął nas w ligowej tabeli. Teraz czeka nas tydzień przerwy, bo kolejny mecz 18 maja. Zagramy u siebie z liderem rozgrywek - Wolanią Wolą Rzędzińską.

Z różnych powodów zabrakło dziś Adama Gmyra, Stanisława Dernogi czy Wojciecha Lizaka. Na dodatek, jak pisałem powyżej, pozostali zawodnicy czuli jeszcze w nogach zacięty pucharowy, środowy pojedynek z Tarnovią, który kosztował ich sporo sił. Za to wśród obecnych mieliśmy dziś Konrada Wołoszyna, który po przerwie spowodowanej kontuzją, a później wyjazdem za granicę, wraca pomału do kadry.

Polan grał zdecydowanie bardziej na świeżości, na własnym terenie i żądny rewanżu za jesienne porażki z nami w lidze i w pucharze. Na dodatek w tabeli obie drużyny są obok siebie i mecz ten miał znaczenie, jak ten układ zostanie zachowany.

Jak się okazało drużyna z Żabna zrewanżowała nam się z nawiązką, strzelając nam aż pięć goli, a nie tracąc ani jednego. Zawodnikiem meczu można śmiało ogłosić 21-letniego lewoskrzydłowego Krzysztofa Miroszkę, który zaliczył w tym meczu aż cztery asysty.

Przewagę Polanu oddawały statystki przekazywane kibicom zebranym na stadionie przez niezawodnego spikera pana Pawła Domańskiego, który można napisać jest znakiem rozpoznawczym żabieńskiego obiektu od wielu lat. (MS)


Copyright © 1998-2020 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 3658681 (od 21.07.06); 0,094 s., IE, FF, O, G, S.