Wisła Szczucin
LUKS Skrzyszów - Wisła Szczucin Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Przedostatni mecz w Skrzyszowie.


Skrzyszów

Wisła

08.06.2019 (sobota),
godz. 18.00, Skrzyszów
0:5 (0:1)

Bramki:
0-1 Jakub Nytko 22
0-2 Jakub Nytko 57 - karny
0-3 Marek Trójniak 72
0-4 Jakub Nytko 77 - karny
0-5 Konrad Wołoszyn 89

Sędziował: Daniel Witek (Tarnów)
Żółte kartki: Lis - Wołoszyn
Widzów: 50

Skrzyszów: 94-Kamil Bochman - 14-Mateusz Jurczak, 90-Michał Kwater, 6-Mateusz Barchan, 23-Dominik Kwater (76 20-Mateusz Zbrożek) - 17-Tomasz Lis, 97-Bartłomiej Mądel, 19-Bartłomiej Proszowski, 9-Artur Kras - 10-Jarosław Stańczyk (81 99-Sebastian Siedlik), 95-Grzegorz Salwa.
Trener: Marcin Gąsior.

Wisła: 96-Grzegorz Irla - 5-Adam Gmyr, 4-Kamil Dynak (75 11-Jakub Szymański), 16-Rafał Strycharz, 70-Łukasz Łabuz (65 18-Marek Trójniak) - 23-Radosław Łachut, 10-Szczepan Kołton, 9-Wojciech Lizak (73 3-Krystian Bator), 8-Jakub Młodziński (80 17-Jarosław Będkowski) - 7-Jakub Nytko, 19-Konrad Wołoszyn.
Trener (grający): Jarosław Będkowski.


Komentarz

Wisła drugi mecz z rzędu w odstępie czterech dni zalicza wysokie wyjazdowe zwycięstwo - w środę pokonaliśmy 0:4 Ciężkowiankę, a dzisiaj rozbiliśmy LUKS Skrzyszów 0:5. Na dodatek w tej kolejce porażki zaliczyli Polan Żabno oraz Tuchovia Tuchów, a to oznacza istotne dla nas zmiany w tabeli, bo przeskakujemy z ósmego na szóste miejsce! Ponadto wyrównujemy swój ogólny bilans bramkowy na zero - 57 strzelonych i tyle samo straconych goli. Żeby zachować tę szóstą lokatę na koniec sezonu 2018/19 pasuje jeszcze wygrać w ostatnim meczu z wyżej notowaną Zorzą Zaczarnie, z którą zmierzymy się za tydzień w Szczucinie.

Dla nas to świetne wiadomości, odwrotnie jednak mają się nasi dzisiejsi rywale. Drużyna ze Skrzyszowa zaliczyła 16 porażkę w sezonie (tylko jedno zwycięstwo w rundzie wiosennej) i tym samym bez względu na ostatnią kolejkę pozostanie na trzecim miejscu od końca tabeli. A to oznacza, że jeśli Dunajec Zakliczyn spadnie z IV ligi (a na razie jest na spadkowym), to LUKS po dwóch latach wróci do A klasy.

Przed spotkaniem z Wisłą z funkcji trenera w Skrzyszowie zrezygnował Marcin Witek, który właśnie w sezonie 2016/17 ten awans z tą drużyną wywalczył. Zastąpił go Marcin Gąsior, który w rundzie jesiennej był jeszcze ich czynnym zawodnikiem.

Wisła od początku spotkania przeważała i próbowała coś stworzyć. Szło to mizernie, ale jednak w 22 min udało się to coś ulepić. Najprostszym środkiem - Kamil Dynak zagrał długą piłkę na wychodzącego na wolne pole Konrada Wołoszyna, który zagrał płasko wzdłuż bramki, a całą akcje zamknął Jakub Nytko. I na tym można by było relacje zakończyć, jeśli chodzi o pierwszą część meczu, bo już nic więcej się nie działo.

Inaczej miała się druga połowa spotkania, w której akcja goniła akcje! I to wszystko praktycznie na bramkę Skrzyszowa. Wisła stworzyła sobie pięć sytuacji podbramkowych, w których trzykrotnie z opresji swoją drużynę wybawiał ich bramkarz - Kamil Bochman. Dopiero akcja numer sześć przyniosła oczekiwany rezultat, a i tak nie do końca... Jakub Młodziński uderzył tuż zza szesnastki, a niewygodny strzał wybił golkiper gospodarzy, dobić chciał Jakub Nytko, ale nie zdołał, bo został sfaulowany. Więc dopiero z rzutu karnego udało się ulokować piłkę w sieci, a zrobił to sam poszkodowany.

Wisła nie zwalniała, ale jednak nadal trudno było pokonać ostatnią ostoje skrzyszowskiej defensywy. Tym razem czterokrotnie Kamil Bochman swoimi interwencjami ratował swój zespół! Dopiero w 72 min po raz trzeci w tym meczu skapitulował. Wojciech Lizak podaniem uruchomił Marka Trójniaka, który wbiegł z piłką w pole karne i zagrał wzdłuż bramki, ale zanim futbolówka trafiła do adresata, to wybił ją jeden z obrońców, ale tak niefortunnie, że ta trafiła ponownie do Trójniaka, który już bez problemów skierował ją między słupki.

W ostatnim kwadransie gry przypieczętujemy już swoją dominacje na boisku. Najpierw ponownie z karnego (tym razem za zagranie ręką) gola strzela Jakub Nytko, który tym samym skompletował hat-tricka i zaliczył 19 trafienie w tym sezonie. Natomiast w samej końcówce meczu wynik na 0:5 ustalił Konrad Wołoszyn, który wykorzystał podanie Nytka. (MS)


Copyright © 1998-2020 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 3870274 (od 21.07.06); 0,078 s., IE, FF, O, G, S.