Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Unia Niedomice Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Zaczynamy zimowe sparingi w 2019 roku.


Wisła

Unia

02.02.2019 (sobota),
godz. 14.45, Szczucin
SPARING
4:0 (3:0)

Bramki:
1-0 Jakub Młodziński 17
2-0 Szczepan Kołton 34
3-0 Jakub Nytko 45
4-0 Marek Trójniak 90

Sędziował: Tomasz Wnęk (Żabno)

Wisła: Grzegorz Irla (46 Jakub Szymański) - Marek Trójniak (46 Sławomir Chrabąszcz), Kamil Dynak (46 Bartosz Pochroń), Adam Gmyr (46 Bartosz Kuchnia), Radosław Łachut - Łukasz Łabuz (46 Dawid Dynak), Stanisław Dernoga, Szczepan Kołton, Jakub Młodziński (Zawodnik testowany II) - Jakub Nytko, Zawodnik testowany I.
Trener: Jarosław Będkowski.

Unia: Robert Pochroń - K. Bonior, Konrad Bajorek, Arakadiusz Chodoła, Maksymilian Jachym, Mateusz Wróbel, Arkadiusz Bauer, Adrian Kasztelewicz, Michał Rychlik, Tomasz Łos, Bartłomiej Wojcieszek.
Paweł Barszcz, Przemysław Wróbel, Michał Bogacz.
Trener (grający): Michał Bogacz.


Komentarz

Zimowy okres przygotowawczy do wiosennej rundy ligowej wchodzi w zasadniczy etap. Do treningów, które odbywają się od początku stycznia na hali i w terenie oraz po dwudniowym halowym turnieju, dochodzi teraz seria sparingów. Na pierwszy rzut przyszło nam się dzisiaj zmierzyć z Unią Niedomice. Natomiast za tydzień planuje się zagrać z Polanem Żabno. Cały harmonogram meczów sparingowych już wcześniej udostępniliśmy na naszej stronie.

Temperatura dzisiaj była 10 stopni na plusie, więc po styczniowym śniegu nie zostało już śladu. Jedynie pogodowym mankamentem był silnie wiejący zimny wiatr. Spotkanie rozegrano na bocznym boisku w Szczucinie.

Unia to klub występujący w żabieńskiej A klasie, który ostatni raz w okręgówce grał w 2016 roku. Drużynie z Niedomic cały czas marzy się powrót na V-ligowe boiska. Po półmetku aktualnego sezonu istotnie liczą się w walce o awans, tracąc do lidera z Nowej Jastrząbki tylko dwa punkty.

Na dzisiejszy sparing wstawiło się 17 zawodników, w tym dwóch było testowanych. Do drużyny powinni dołączyć jeszcze Tomasz Zieliński i Rafał Strycharz. Natomiast wszystko wskazuje na to, że w okienku zimowy do Radomyślanki Radomyśl Wielki wróci Tomasz Sosin, a na wypożyczenie do Brzozy Brzezówka pójdzie Kamil Furgał.

Dzisiaj Wisła pewnie wygrała, choć Unia też miała swoje sytuacje podbramkowe. Wynik otworzył pod indywidualnej akcji Jakub Młodziński. Następnie podwyższył Szczepan Kołton, który dobijał strzał zawodnika testowanego. Tuż przed przerwą na 3:0 strzelił Jakub Nytko, który popisał się ładnym uderzeniem pod poprzeczkę. Wynik dosłownie w ostatniej akcji ustalił Marek Trójniak. (MS)

Inne sparingi V ligowców

Glinik Gorlice – Wolania Wola Rz. 0:3 (w Stróżach)
Metal Tarnów – Zorza Zaczarnie 7:2 (26.01)
Zorza Zaczarnie – LKS Szynwałd 6:1
Metal Tarnów – Rylovia Rylowa 5:1
Polan Żabno – Rz. Pilzno 2:2 (26.01, w Tarnowie)
Polan Żabno – Tuchovia Tuchów (w Tarnowie) 5:2
Tuchovia Tuchów – Dunajec Zb. Góra 3:4 (26.01, w Tarnowie)
LKS Zgłobice – LUKS Wola Radł. (26.01)
Ikar Odporyszów – LUKS Wola Radł.


Copyright © 1998-2019 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 3024176 (od 21.07.06); 0,922 s., IE, FF, O, G, S.