Wisła Szczucin
Polan Żabno - Wisła Szczucin Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Tym razem bardziej wymagający rywal.


Polan

Wisła

10.02.2019 (niedziela),
godz. 14.00, Żabno
SPARING
3:2 (0:2)

Bramki:
0-1 Wojciech Lizak
0-2 Jakub Nytko
1-2 Wojciech Kruk
2-2 Seweryn Nagórzański
2-3 Adrian Kopeć

Sędziował: Tomasz Wnęk (Żabno)

Polan: Damian Stachura - B. Jachym, Kamil Jachym, Filip Wróbel, Wojciech Prażuch - Szymon Zieliński, Bartłomiej Kijowski, Łukasz Czerkies, Łukasz Radoń, Krzysztof Miroszka - Seweryn Nagórzański.
Zagrali jeszcze: Adrian Kopeć, Wojciech Kruk.
Trener: Daniel Kurzawski.

Wisła: Grzegorz Irla (46 Jakub Szymański) - Adam Gmyr (46 Sławomir Chrabąszcz), Kamil Dynak (46 Rafał Strycharz), Stanisław Dernoga, Marek Trójniak - Zawodnik testowany (46 Damian Giza), Tomasz Zieliński, Szczepan Kołton (46 Bartosz Kuchnia), Radosław Łachut (46 Jakub Młodziński) - Wojciech Lizak, Jakub Nytko (46 Konrad Wołoszyn).
Trener: Jarosław Będkowski.

Stosowano zmiany powrotne.


Komentarz

Wiślacy rozegrali swój drugi zimowy sprawdzian. Tym razem na wyjeździe - w Żabnie na boisku bocznym. Przeciwnikiem był dobrze znany nam Polan, z którym rywalizujemy w lidze (mają trzy punkty więcej od nas, ale w meczu bezpośrednim to my byliśmy górą, wygrywając 2:0) oraz w październiku stoczyliśmy z nimi bój o Puchar Polski na szczeblu żabieńskim, gdzie po dramatycznym meczu zwyciężyliśmy 3:2. Natomiast w sparingu lepszy okazał się Polan, który przypisał sobie wygraną 3:2. Za tydzień powinniśmy się zmierzyć z Rylovią Rylowa na sztucznym boisku w Niecieczy.

Dla Polanu Żabno to już trzeci sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej rozegrali dwa mecze na sztucznym boisku w Tarnowie. Najpierw zremisowali 2:2 z IV-ligowym Rzemieślnikiem Pilzno, a później wygrali 5:2 z Tuchovią Tuchów, która występuje w tej samej lidze co oni. Kadra Polanu prezentuje się jak w ligowej rundzie jesiennej, choć klub planuje pozyskać dodatkowo 2-3 zawodników na rundę rewanżową.

Natomiast Wisła tydzień temu ograła 4:0 A klasową Unię Niedomice. Wówczas w składzie Wisły wystąpiło dwóch testowanych zawodników, z którym jednym z nich już udało się dopiąć sprawę transferową. Chodzi o 26-letniego Wojciecha Lizaka, który przeszedł do nas z A-klasowego LUKS Zalipe na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

W składzie Wisły pojawił się dziś również Konrad Wołoszyn, ale był to tylko występ incydentalny, bo zawodnik ten przebywa za granicą i nie będzie można liczyć na jego regularne granie. Podobnie zresztą, jak na Dawida Dynaka, który zagrał tydzień temu.

Wisła po pierwszej połowie prezentowała się lepiej i prowadziła 0:2. W przerwie trener Jarosław Będkowski dokonał sześciu zmian i gra nieco siadła, co wykorzystali gospodarze. (MS)

Inne sparingi V ligowców

Wisłoka Dębica - Wolania Wola Rz. 5:1 (06.02)
Wolania Wola Rz. - Rylovia Rylowa 2:1
Orzeł Dębno - Zorza Zaczarnie 1:2
Metal Tarnów - Pogórze Pleśna 5:2
Tuchovia Tuchów - GKS Gromnik 5:4 (w Stróżach)
Ciężkowianka - WKS Siemiechów 4:2 (w Szalowa)
Olimpia Bisk. Radł. - LUKS Wola Radłowska
Okocimski Brzesko - Olimpia Wojnicz 6:0


Copyright © 1998-2019 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 3024347 (od 21.07.06); 0,094 s., IE, FF, O, G, S.