Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Radomyślanka Radomyśl Wielki Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Czwarty sparing, ostatni w lutym.


Wisła

Radomyślanka

23.02.2019 (sobota),
godz. 13.00, Szczucin
SPARING
4:3 (2:1)

Bramki:
1-0 Jakub Nytko 15
1-1 Kamil Szydło 40
2-1 Jakub Nytko 43
2-2 Kamil Żuchowicz 66
2-3 Kamil Żuchowicz 68
3-3 Damian Giza 76
4-3 Marek Trójniak 81

Sędziował: Tomasz Wnęk (Żabno)

Wisła: Grzegorz Irla (46 Jakub Szymański) - Adam Gmyr (60 Sławomir Chrabąszcz), Kamil Dynak, Stanisław Dernoga, Marek Trójniak (60 Bartosz Kuchnia) - Łukasz Łabuz (60 Damian Giza), Tomasz Zieliński (46 Rafał Strycharz), Szczepan Kołton, Radosław Łachut - Wojciech Lizak, Jakub Nytko.
Trener: Jarosław Będkowski.

Stosowano zmiany powrotne.


Komentarz

Dzisiaj zagraliśmy u siebie na boisku bocznym z Radomyślanką Radomyśl Wielki. To ostatni sparing w miesiącu lutym, w którym rozegraliśmy ich w sumie cztery. W marcu Wisła planuje rozegrać kolejne cztery mecze kontrolne, tyle tylko, że w ciągu dwóch weekendów. Za tydzień podejmiemy drużyny z A klas - Smoczankę Mielec oraz Ikar Odporyszów. Cały czas odbywają się również treningi, zarówno biegowe w terenie, jak i zajęcia na hali, a teraz na orliku i na stadionie. Ligowa runda rewanżowa powinna ruszyć 16-17 marca.

Radomyślanka na sezon 2018/19 miała aspiracje na awans do IV ligi. Jednak dębicką okręgówkę wręcz zdemolowały rezerwy mieleckiej Stali, które wygrały wszystkie jesienne mecze, strzelając 70 goli, a tracąc zaledwie 9. Drużyna z Radomyśla Wielkiego musi więc marzenia o grze na wyższym szczeblu rozgrywkowym przełożyć na później.

A mają im w tym pomóc nasi dwaj wychowankowie - Tomasz Sosin i Kamil Żuchowicz. Ten pierwszy jeszcze w rundzie jesiennej przywdziewał koszulkę Wisły, ale zdecydował się skrócić swój okres wypożyczenia, który był na rok i wrócił do Radomyśla. Dzisiaj obaj wystąpili w drużynie Radomyślanki.

Strzelanie goli dziś rozpoczął Jakub Nytko, który dostał piłkę w polu karnym i mając obrońcę na plecach zdołał skierować futbolówkę między słupki. Goście wyrównali po dośrodkowaniu Tomasza Sosina z rożnego i główce Kamila Szydło. Jednak Wisła jeszcze w tej części gry zdołała ponownie wyjść na prowadzenie. Była to popisowa akcja, bo piłkę tyłem do bramki na klatkę piersiową przyjął Wojciech Lizak i zagrał do Jakuba Nytki, który z około 14 metrów uderzył z woleja obok słupka.

Po przerwie za strzelanie goli wziął się Kamil Żuchowicz, który w ciągu dwóch minut strzelił dwie bramki. Najpierw dobił piłkę z najbliższej odległości, a później uderzył z dystansu tuż koło słupka. Jednak ostatnie słowo należało do Wiślaków. Stan meczu wyrównał nasz junior - Damian Giza, który dobił strzał Wojciecha Lizaka, a następnie gola zwycięskiego uzyskał Marek Trójniak. Tym samym Wisła wygrała i po przebiegu całego meczu można stwierdzić, że była to wygrana zasłużona. (MS)

Inne sparingi V ligowców

Wolania Wola Rz. - Dunajec Zakliczyn 1:1
Tarnovia Tarnów - Zorza Zaczarnie
Polan Żabno - Termalica BB Nieciecza (jun.) 2:2
Polan Żabno - LUKS Zalipie 8:0
Metal Tarnów - Tuchovia Tuchów 7:3
Tarnovia Tarnów - LUKS Skrzyszów 1:4 (20.02)
Pogórze Pleśna - Ciężkowianka 4:1 (w Stróżach)
WKS Siemiechów - Ciężkowianka 5:1
Unia Niedomice - LUKS Wola Radł.
Olimpia Wojnicz - Pagen Gnojnik


Copyright © 1998-2019 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2896266 (od 21.07.06); 0,094 s., IE, FF, O, G, S.