Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Strzelec Chroberz Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Wznawianie gry po wirusowym zastoju.


Wisła

Strzelec

21.06.2020 (niedziela),
godz. 10.00, Szczucin
2:4 (1:3)
SPARING

Bramki:
Kamil Dynak
Bernard Patryjak
-
Damian Musiał
Jakub Sternak
Mateusz Modrzewiecki
Mateusz Godzic

Sędziował: Paweł Sieczkowski (Żabno)

Wisła: Jakub Szymański (46 Jakub Klara) - Damian Giza, Kamil Dynak, Rafał Strycharz (55 Paweł Łachut) - Adam Gmyr (55 Tymoteusz Ryk), Radosław Łachut, Szczepan Kołton, Bernard Patryjak (55 Jakub Balicki), Łukasz Łabuz (55 Bartosz Wróbel) - Grzegorz Irla (46 Bartosz Kuchnia), Przemysław Krupa (60 Kacper Frąc).
Trener: Jarosław Będkowski.

Strzelec: Tomasz Wrzoskiewicz - Mateusz Rogala, Adam Krupa, Krystian Lechowski, Mateusz Godzic - Mateusz Modrzewiecki, Mateusz Grabowski, Damian Musiał, Adam Kędra - Dawid Giereś, Jakub Sternak.
Plus: Michał Brzeziński, Kukla, Krystian Grochowina, Grzegorz Lozia, Michał Bednarski, Tomasz Siemieniec, Paweł Misztal.
Trener: Tomasz Czyszczoń.

Stosowano zmiany powrotne.


Komentarz

Czas najwyższy na budzenie się z przestoju epidemicznego, który poprzednie rozgrywki brutalnie skrócił nam aż do połowy. Jednak to już przeszłość, która miejmy nadzieję się nie powtórzy. Teraz trzeba się skupić na nowym sezonie 2020/21, który ze względu na powiększoną ilość drużyn do 18, będzie startował już na samym początku sierpnia. Wiślacy rozpoczęli treningi (dwa razy w tygodniu), jak tylko było to możliwe, a teraz dochodzi do tego seria sparingów, których trener Jarosław Będkowski zaplanował sześć przed inauguracją ligi.

Na pierwszy ogień poszedł Strzelec Chroberz z kieleckiej klasy B. Z tą drużyną regularnie testujemy się od 2019 roku (w sumie był to już z nimi nasz czwarty sparing) i wiemy, że jest to rywal solidny, mimo, że występuje na najniższym szczeblu rozgrywek. Dzisiaj to potwierdzili, wygrywając z nami na boisku bocznym przy Witosa.

Kadra Wisły liczyła dzisiaj 18 zawodników, w tym trener dał szanse kilku naszym juniorom. Oprócz tych, co już zaliczyli ligowe debiuty, w składzie pojawili się jeszcze: Paweł Łachut, Tymoteusz Ryk, Bartosz Wróbel czy Kacper Frąc. Na dodatek zabrakło z różnych przyczyn tych zdecydowanie bardziej doświadczonych. Choćby Jakubów Nytko i Młodzińskiego czy Marka Trójniaka, a Tomasz Zieliński leczy kontuzje. Natomiast Stanisław Dernoga oraz Konrad Wołoszyn obecnie przebywają za granicą, ale mają wrócić na początek ligi. (MS)

Inne sparingi V ligowców w ten weekend

LKS Szynwałd - Pogoria Pogórska Wola 2:1
LUKS Skrzyszów - Dąbrovia Dąbr. Tarn. 1:0
KS Rzuchowa - Arkadia Olszyny 4:0
Dunajec Zakliczyn - Okocimski Brzesko 2:7 (23.06)
Polan Żabno - Sokół Maszkienice 4:0
Radłovia Radłów - LKS Ładna 2:1
Wisła Sandomierz - Pogórze Pleśna 5:0
Unia Niedomice - Dunajec Zb. Góra 3:2
Dunajec Zakliczyn - Jadowniczanka 9:0
Ciężkowianka - WKS Siemiechów 2:3


Copyright © 1998-2020 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 3951278 (od 21.07.06); 0,079 s., IE, FF, O, G, S.