Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - KS Rzuchowa Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Zmiana gospodarza!


Wisła

Rzuchowa

18.10.2020 (niedziela),
godz. 15.00, Szczucin
6:2 (3:0)

Pierwotnie mecz miał się odbyć w Rzuchowej. Jednak obfite opady deszczu spowodowały, że stan murawy mógł nie nadawać się do rozegrania meczu. Dlatego zdecydowano przenieść spotkanie do Szczucina, a na wiosnę zagrać w Rzuchowej.

Spotkanie bez udziału publiczności w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce.


Bramki:
1-0 Tomasz Zieliński 33
2-0 Radosław Łachut 36
3-0 Jakub Nytko 38
4-0 Tomasz Zieliński 55
5-0 Konrad Wołoszyn 66
5-1 Piotr Ziomek 74
6-1 Jakub Nytko 83
6-2 Kamil Rybak 87 - karny

Sędziował: Michał Ślaski (Tarnów)
Żółte kartki: Strycharz - Skrzyniarz, Bajorek, Skubisz, Krawiec
Widzów: brak

Wisła: 96-Grzegorz Irla - 13-Bartłomiej Chrabąszcz (46 3-Sławomir Chrabąszcz), 4-Kamil Dynak, 6-Rafał Strycharz, 15-Dariusz Kapuściak - 91-Filip Gądek (60 5-Adam Gmyr), 17-Stanisław Dernoga, 11-Tomasz Zieliński (68 18-Bernard Patryjak), 22-Radosław Łachut - 7-Jakub Nytko, 9-Konrad Wołoszyn.
Trener: Jarosław Będkowski.

Rzuchowa: 1-Bartłomiej Pociecha (82 12-Patryk Wróbel) - 14-Daniel Bajorek (46 4-Łukasz Wójcik), 16-Kamil Kociak, 17-Przemysław Krawiec (63 19-Dawid Pabian), 2-Mateusz Orłowski - 13-Maciej Skrzyniarz (58 7-Piotr Ziomek), 8-Krzysztof Jabłoński, 11-Dawid Skubisz, 6-Kamil Rybak - 10-Andrzej Krakowski, 9-Rafał Słomski.
Trener: Mateusz Reszczyński.


Komentarz

Wisła wylewa kubeł, nawet nie zimnej, a lodowatej wody na głowę beniaminka ligi, który z impetem wszedł do okręgówki i po 13 kolejkach nadal zasiada na wysokiej trzeciej pozycji w tabeli. Dzisiaj dla nich nasza drużyna była po prostu poza zasięgiem i już po pierwszej części meczu prowadziła 3:0, a po przerwie dość szybko podwyższyła na 5:0, a ostatecznie skończyło się 6:2. Za tydzień ponownie zagramy u siebie, tym razem z LKS Ładną.

Niestety, jak wiemy rząd wprowadził nowe obostrzenia w związku z sytuacją epidemiologiczną i m.in. mecze mają odbywać się bez udziału publiczności. Na szczęście klub z Rzuchowej postarał się o transmisje spotkania na żywo i to nawet z komentatorem! Link podajemy poniżej i czekamy również na skrót z tego meczu.

A było co oglądać! Ilość goli mówi sama za siebie, jak i również ich jakość. Już pierwsze trafienie, które rozwiązało worek z bramkami można śmiało zaliczyć do tych "stadionów świata". Nie kto inny, jak Tomasz Zieliński strzałem zza pola karnego ściągnął pajęczynę z bramki strzeżonej przez Bartłomieja Pociechę. Warto dodać, że dla naszego zawodnika był to... pierwszy mecz w tym sezonie, bo wcześniej długo leczył kontuzje. Mało tego, Zieliński po przerwie dołożył drugie trafienie!

Wcześniej jeszcze bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył Radosław Łachut, a później sytuacje sam na sam wykończył Jakub Nytko. Wiślacy bez litości punktowali rywala. W 66 min było już 5:0, bo piłkę do bramki skierował Konrad Wołoszyn.

Zawodnicy z Rzuchowej, którzy po niekwestionowanym liderze tabeli mają najwięcej strzelonych goli w lidze, a w ich szeregach gra bijący się o króla strzelców Andrzej Krakowski (13 goli w 12 meczach), byli dzisiaj jak dzieci we mgle. Jednak honor udało się im uratować. Najpierw z rzutu wolnego strzelił rezerwowy Piotr Ziomek, a później z karnego Kamil Rybak.

Między tymi golami, Wisła jednak dołożyła swoje szóste trafienie, które chyba podsumowuje ten mecz. Jakub Nytko skompletował dublet, gdy w polu karnym wręcz zabawił się z defensywą gości.

Warto na koniec dodać, że obok Tomasza Zielińskiego dziś pierwszy raz w podstawowym składzie wybiegł Filip Gądek, który nie licząc dwóch epizodycznych występów, miał jeszcze dłuższą przerwę w grze. Trener Jarosław Będkowski nie mógł dzisiaj skorzystać z Szczepana Kołtona (kartki), Przemysława Krupy (chory), Marka Trójniaka (kontuzja) czy Bartosza Kuchni (kwarantanna). (MS)

Video

Transmisja całego meczu z komentatorem


Copyright © 1998-2020 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 4231110 (od 21.07.06); 0,031 s., IE, FF, O, G, S.