Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Iskra Dąbrówki Breńskie Zdjęcia


Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Iskra już z awansem do okręgówki.


Wisła

Iskra

01.06.2024 (sobota),
godz. 17.00, Szczucin
1:1 (0:0)

Bramki:
1-0 Maciej Wójcik 60
1-1 Mateusz Chmura 81

Sędziował: Paweł Fido (Żabno)
Żółte kartki: Gmyr, Kaczkowski - Jankowski, Hajdas, Białas
Widzów: 250

Wisła: 96-Grzegorz Irla - 5-Adam Gmyr, 7-Patryk Kuta, 13-Marceli Krawczyk, 11-Jakub Kaczkowski - 18-Mateusz Bednarz (88 17-Grzegorz Chrabąszcz), 14-Dominik Oliwa, 8-Jakub Piekielniak, 10-Wojciech Mach - 22-Łukasz Tobiasz (68 91-Mikołaj Strycharz), 3-Maciej Wójcik.
Trener: Tomasz Zieliński.

Iskra: 1-Jan Kachniarz - 2-Maksymilian Jankowski, 3-Tomasz Mikoś, 4-Kamil Dynak (55 10-Mateusz Chmura), 5-Dawid Dynak - 6-Sebastian Hajdas (70 16-Tomasz Bil), 7-Szymon Jachym (60 14-Michał Majocha), 8-Bartłomiej Cholewa (55 13-Arkadiusz Podraza), 19-Marcin Wajdowicz - 20-Artur Nowak, 9-Dawid Białas.
Trener (grający): Artur Nowak.


Komentarz

Sezon 2023/24 w żabieńskiej klasie A pomału dobiega końca. Wisła rozegrała dziś swoje ostatnie spotkanie przed własną publicznością, gdzie zremisowała z liderem rozgrywek, mający już pewny awans - Iskrą Dąbrówki Breńskie. Za tydzień już ostatnia kolejka, w której wyjazdowo zagramy z KS Niwką.

Drużyna z Dąbrówek Breńskich dobiła dzisiaj do 56 punktów w ligowej tabeli, ale już tydzień temu było wiadomo, że nikt już im lidera nie odbierze i w następnym sezonie dołączą do grona zespołów z okręgówki. Tym samym Iskra, która w tym roku będzie obchodzić jubileusz 70-lecia swojego istnienia wywalczyła sobie taki awans drugi raz w swojej historii. Gratulujemy!

Warto zaznaczyć, że na awans ma szanse również wicelider, który rozegra dwumeczowy baraż z wiceliderem A klasy Tarnów, a tam walka toczy się między Olimpią Wojnicz, Pogórzem Pleśną oraz Orłem Lisią Góra. U nas rozstrzygnie się to między LZS Luszowicami kontra Avą Grądy. Ci pierwsi w ostatniej kolejce zagrają właśnie z liderem Iskrą, a drudzy podejmą rewelacje wiosny - Łukovię.

Wiślacy ponownie podeszli do meczu z problemami kadrowymi. Kontuzje wykluczyły z gry Mateusza Łabuza, Przemysława Witaszka czy Jakuba Balickiego, którzy jeszcze tydzień temu wyszli w podstawowej jedenastce. Na szczęście do składu wrócił między innymi Marceli Krawczyk, który pauzował aż osiem spotkań z powodu kłopotów zdrowotnych.

Mimo tego, Wisła podjęła z Iskrą wyrównaną walkę. Było sporo zaciętej walki na całym boisku i w pierwszej połowie nie było tak klarownych sytuacji podbramkowych. Bramkę zobaczyliśmy po stałym fragmencie gry, gdy z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Mach, a z główki piłkę do bramki skierował Maciej Wójcik.

Drużyna z Dąbrówek Breńskich wzięła się za odrabianie strat, ale długo nie mogła przełamać szyków obronnych Wisły. Jednak ostatecznie się im to udało, gdy podanie z głębi pola doszło do Mateusza Chmury, który wykończył akcje. Tym samym mecz zakończył się remisem, który chyba można uznać za sprawiedliwy wynik. (MS)


Copyright © 1998-2024 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin.