Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Dunajec Nowy Sącz Zdjęcia

[Zobacz zdjęcia z meczu]
Wypowiedzi

Kibic no 1 z Forum Wisły:
Cóż można powiedzieć o tym meczu? Pierwsza połowa dobra - dużo sytuacji, szybka gra, dunajec praktycznie bez sytuacji. Druga połowa to już tragedia. Widać braki kondycyjne, co za tym idzie szybkość i dużo strat piłki, totalny chaos. Jeden punkt myśle, że cieszy, co jest najlepsze że znowu nie bylo 1:5 czy 1:6, co jest optymistyczne, ale to już przekonamy sie w nastepnym meczu.

Rafał Kościelniak:
Teraz nas czeka seria 5 spotkań z drużynami lokującymi sie bezpośrednio przed nami w tabeli. Musimy z nimi w większości wygrać, aby wyrwać sie przed zimą z strefy spadkowej. Jeśli się nic nie zmieni z naszej ligi poleca conajmniej dwa ostatnie zespoły bez względu na reorganizacje ligi - takie info jest ze związku. Więc do boju i pełna mobilizacja.

Zapowiedź meczu

Szansa na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Oby się udało...


Wisła

Dunajec

30.09.07 (niedziela),
godz. 15.30, Szczucin
0:0 (0:0)

Bramki:
brak

Sędziował: Paweł Dominiak
Żółte kartki: Majka - Molek, Bobak
Widzów: 80

Wisła: Łukasz Bebel - Rafał Oleksy, Przemysław Foder, Krystian Knaga, Grzegorz Tabor - Bartosz Pochroń (46 Stanisław Łuszcz), Jarosław Będkowski, Tomasz Kowal, Tomasz Zieliński - Adam Majka (77 Piotr Kuter), Marcin Kapel.
Trener: Jerzy Smaś.

Dunajec: Bartosz Molek - Przemysław Stawarz, Rafał Niemiec, Krzysztof Bobak, Rafał Danek - Mariusz Dudek (64 Mirosław Job), Szymon Śmietana (66 Marek Kotlarski), Maciej Besbir, Andrzej Bogdański - Jacek Pietrzak, Paweł Zygmunt.


Komentarz

Relacja "minuta po minucie":

3 minuta - składna akcja Wisły, Zieliński w pełnym biegu uderza soczyście, ale zaraz nad poprzeczką bramki gości.

7 minuta - i ponownie Tomek Zieliński uderza na bramkę rywali, tym razem osteplowując poprzeczkę! Coraz lepiej ustawiony celownik piłkarza Wisły.

18 minuta - Wisła przeważa, kreując sobie dobre sytuacje ale nie potrafi ich wykończyć.

21 minuta - w polu karnym Marcin Kapel uderza mocno ale bramkarz przyjezdnych broni instynktownie.

26 minuta - z rzutu wolnego Zieliński i tym razem w światło bramki ale wyciągnięty jak szczupak bramkarz Dunajca paruje piłke na róg...

35 minuta - ciagle Wisła przeważa ale niewiele z tego wynika, strzały są niecelne lub zbyt słabe.

40 minuta - rywale nie stwarzają sobie sytuacji, skupiaja sie na obronie, jedynym aktywnym w Druzynie Dunajca jest lewy pomocnik, który od czasu do czasu próbuje zakręcic Olem.

43 minuta - chyba juz 7 rzut rożny dla Wisły niestety ponownie bez efektu bramkowego, tak więc czekamy...

45 minuta - sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Mimo dużej przewagi wisła nie potrafi jej udokumentować bramka miejmy nadzieję że chłopaki zmobilizują sie w przerwie i w drugiej połowie padna w końcu bramki dla Wisły.

46 minuta - zmiana w drużynie Wisły na drugą połowę wchodzi za Bartka Pochronia - Staszek Łuszcz ...

50 minuta - Wisła jakby traciła koncept, Dunajec powoli przejmuje inicjatywę...

53 mniuta - jakby na potwierdzenie przejęcia inicjatywy mocny strzał napastnika Dunajca glową minimalnie koło słupka. Było bardzo niebezpiecznie.

60 minuta - kolejny mocny strzał z rzutu wolnego Zielińskiego broni bramkarz gości.

65 minuta - gra się wyrównuje, ale obie drużyny sygnalizują że podział punktów ich nie interesuje.

68 minuta - wyśmienita sytuacja Dunajca, napastnik gości wychodzi sam na sam z Beblem ale nasz bramkarz odbija strzał przed siebie! Do piłki dopada kolejny gracz Dunajca i dobija w poprzeczkę!!

70 minuta - Dunajec jakby wyczuwa słabość Wisły w tych minutach. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym, bardzo mocny strzał instynktownie broni Bebel, piłka trafia jednak pod nogi napastnia gosci którego dobitka jest niecelna.

74 minuta - obrona Wisły chyba sie otrząsła z ostatnich minut. Miejmy nadzieję że będzie tylko lepiej. Wisła znów próbuje przejąc inicjatywę. Potrzeba nam bramki...

80 minuta - niestety Wisła nie ma chyba juz potencjału aby wygrac to spotkanie, potrzena chyba szczęścia.

84 minuta - Dunajec spycha Wisłę do ciężkiej defensywy. Praktycznie cały czas gra toczy się na połowie gospodarzy.

86 minuta - zawodnik Dunajca w polu karnym mija Łuszcza i dochodzi do czystej sytuacji, na szczęście strzał minimalnie mija słupek.

89 minuta - dwa kolejne rzuty rozne dla Wisły, niestety bez efektu bramkowego.

90 minuta - sędzia kończy mecz.

Wynik 0-0 nie satysfakcjonuje napewno ani jednej drużyny.

Komentarz:

Miało być pierwsze zwycięstwo Wisły w tym sezonie - jest tylko remis... Tylko albo aż, bo Dunajec szczególnie w drugiej połowie był bardzo bliski zdobycia bramki. Ogólnie można powiedzieć, że pierwsza część spotkania należała do Wisły, druga natomiast do gości z Nowego Sącza.

Przed meczem uczczono minutą ciszy niedawno zmarłego, jednego z założycieli klubu Wisły i wieloletniego prezesa - śp Michała Gądka.

W pierwszej połowie Wiśle do strzelenia bramki zabrakło w niektórych sytuacjach precyzji, wykończenia akcji czy nawet odrobiny szczęścia. Zdecydowanie w tej części meczu to piłkarze ze Szczucina mieli przewagę. Najbliżsi zdobycia gola byli Tomasz Zieliński (często nękał bramkarza przyjezdnych strzałami z rzutów wolnych, raz trafił w poprzeczkę) oraz Marcin Kapel (w polu karnym mija obrońce gości, strzela, ale broni Bartosz Malek).

Młodziutki Dunajec (średnia wieku wyjściowej jedenstki około 19 lat) w pierwszej połowie nie wiele miał do powiedzenia. Jeśli już zagrażali to tylko niecelnymi strzałami z dystansu. Aktywna była ich lewa strona - Maciej Besbir i Jacek Pietrzak - ale ich rajdy nie wiele dawały efektów.

Zmieniło się to w drugiej połowie, w której więcej z gry mieli goście. Wisła tak jakby opadła z sił i niemal całkowicie oddała inicjatywe piłkarzom z Nowego Sącza. W niektórych sytuacjacj było naprawdę gorąco. W 68 min dobitka strzału Marka Kotlarskiego trafia w poprzeczkę, dwie minuty później groźne uderzenie instynktownie broni Łukasz Bebel, a 86 min Maciej Besbir minimalnie strzela obok słupka.

Tak więc patrząc na przekrój całego spotkania, to remis można uznać za sprawiedliwy wynik. Wisła z dwoma punktami w tabeli zajmuje przedostatnie miejsce, a na pierwsze zwycięstwo w lidzę będziemy musieli jeszcze poczekać...

Warto jeszcze zauważyć, że frekwencja kibiców na tym spotkaniu była bardzo niska - około 80 osób...

Video

7 min - Zieliński z wolnego strzela w poprzeczkę
21 min - Kapel w polu karnym strzela, ale broni bramkarz
24 min - Ponownie Zieliński z wolnego, tym razem bramkarz wybija na róg
68 min - Kotlarski "sam na sam", broni Bebel, dobitka Zygmunta w poprzeczkę
70 min - Strzał Danka z głowy, instynktownie broni Bebel, dobija jeszcze zawodnik Dunajca, ale niecelnie
86 min - Besbir uderza tuż obok słupka


Zdjęcia, video oraz komentarz Mikołaj Strycharz. Relacja "minuta po minucie" Rafał Kościelniak. Pomoc Jan Duda.


Copyright © 1998-2019 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2896334 (od 21.07.06); 0,113 s., IE, FF, O, G, S.