Polan

01.05.08 (czwartek),
godz. 16.00, Żabno
3:0 (vo.), na boisku 1:2

Spotkanie zostało zweryfikowane jako walkwer 3:0 dla Polanu (na boisku 1:2). W drużynie Wisły do gry wprowadzony został nieuprawiony zawodnik.

0-1 Adam Majka 75
1-1 Andrzej Wójcik 85
1-2 Grzegorz Tabor 90

Sędziował: Tomasz Żelazny z Krakowa
Żółte kartki: Krzaczek
Widzów: 150

Polan: Jakub Wiatr - Piotr Spinda, Daniel Kurzawski, Seweryn Nagórzański - Mateusz Trędota (46 Andrzej Wójcik), Daniel Krzaczek, Krzysztof Pytka (46 Marcin Węgiel), Motyka, Paweł Łoś (63 Michał Kijowski) - Dominik Załęski (63 Sebastian Liro), Jakub Hołda.

Wisła: Łukasz Bebel - Piotr Kuter, Krystian Knaga, Jarosław Będkowski, Rafał Oleksy - Adam Majka, Szczepan Kołton, Tomasz Kowal, Marcin Kapel (89 Marcin Kłagisz) - Jerzy Smaś (65 Grzegorz Tabor), Tomasz Urban.
Trener: Jerzy Smaś.

Spotkanie z 1 maja Wisła Szczucin - Polan Żabno zostało zweryfikowane jako walkower 3:0 dla Polanu. Przypomnijmy, że na boisku padł wynik 1:2 dla Wisły. Przyczyną tego walkoweru była gra w naszej ekipie nieuprawnionego zawodnika. Dokładnie pisząc, chodzi o strzelca bramki w tym meczu - Grzegorza Tabora, który na początku spotkania został wpisany w protokół sędziowski jako zawodnik grający w podstawowym składzie. Okazało się, że wcale w tym spotkaniu nie zagrał w pierwszej jedenastce, ale wszedł dopiero w 65 min za Smasia. Zawiniło najprawdopodobniej niedopatrzenie lub nieznajomość przepisów i Wydział Gier nowosądeckiego OZPNu odebrał punkty Wiśle. Tym samym Polan w ten weekend zgarnął 6 pkt nie wybiegając nawet na boisko (dostali jeszcze walkower z Metalem, który wycofał się z rozgrywek) i awansował na fotel lidera.

Spotkanie w Żabnie nie zgromadziło zbyt wielu kibiców. Ze Szczucina było 20-30 osób, którzy przyjechali prywatnymi samochodami, rozsiani na trybunie w Żabnie nie zawiedli się rezultatem meczu. Wisła odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie! Wicelider Polan (po tym spotkaniu spadli już na 3 miejsce w tabeli) musiał uznać wyższość dotychczasowego autsajdera ligi. Derby Powiśla były bardzo emocjonujący, szczególnie w drugiej połowie, a kwestia wygranej Wisły rozstrzygnęła się w ostatnich minutach spotkania.

Dla Polanu oznacza to czwartą porażkę z rzędu (w tym aż trzy u siebie) i coraz mniejsze szanse na mistrzostwo V ligi - mają już 9 pkt straty do lidera z Kamionki Wielkiej. Dla Wisły zwycięstwo w derbach Powiśla z kolei oznacza dużą odbudowę nadszarpniętego wizerunku po rundzie jesiennej, bo wygrana szczególnie właśnie w derbach "smakuje" o wiele bardziej niż inne zwycięstwo.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego obrotu sprawy. Gospodarze zdecydowanie mieli przewagę, a Wisła większą uwagę skupiała na obronie i stosunkowo rzadko zapędzała się pod bramkę Jakuba Wiatra. Już w 5 min Polan mógł wyjść na prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony boiska na około 5 metr, gdzie Krzysztof Pytka na nasze szczęście przenosi piłkę nad poprzeczką. Drużyna z Żabna raz po raz atakuje bramkę Łukasza Bebla, w jednym momencie nawet pada gol dla miejscowych, ale Jakub Hołda strzelał z pozycji spalonej. Polanowi brakuje szczęścia i dobrego wykończenia akcji, aby trafić do siatki Wisły. Liczne dośrodkowania oraz podania wzdłuż naszej bramki stwarzają nie małe zagrożenie i gospodarzom brakuje tylko zawodnika, który "przeciąłby" lot piłki, a tak to do przerwy utrzymał się wynik 0:0. W tej części meczu Wisła oddała tylko jeden strzał celny na bramkę Polanu - Szczepan Kołton uderzał z woleja z dalszej odległości i Wiatr bez większych problemów wyłapał futbolówkę.

W przerwie meczu trener Żabna dokonuje dwóch zmian, a Smaś narazie żadnej. Obraz gry w drugiej połowie jest już trochę inny. Nadal optyczną przewagę mają piłkarze Polanu, a Wisła nadal skutecznie się broni, ale przy tym bardzo groźnie kontratakuje. W 60 min kibice wstrzymali oddech. Tomasz Urban, którego tutaj w Żabnie wszyscy dobrze znają, bo przez kilka sezonów bronił barw Polanu, mija jednego z obrońców miejscowych i wychodzi na "sam na sam" z Wiatrem, który skutecznie "skrócił pole" i wybił piłkę. Mogło być 0:1 dla Wisły, bo była to zdecydowanie najlepsza sytuacja Wisły do tej pory... Po kilku minutach kolejna szalenie groźna akcja Wiślaków. Aktywny w tym meczu Urban z lewego skrzydła podaje na 7 metr w pole karne, a tam Tomasz Kowal nie wiele się zastanawiając huknął "z pierwszej piłki", a futbolówka zadzwoniła o wewnętrzną cześć poprzeczki!

Takie sytuacje Wisły osłabiły zapał zawodników z Żabna, którzy mimo licznych prób nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grającą defensywę Wisły. Wiślacy bardzo skutecznie przeszkadzali Polanowi w rozprowadzaniu piłki, a i Bebel nie dawał się zaskoczyć. Wreszcie przyszła 75 min - kolejna kontra Wisły. Podanie na prawo do Adama Majki, który na szybkości z piłką wpada w "szesnastkę" i z narożnika pola karnego strzela w długi róg bramki i prowadzimy 0:1!

Do końca meczu dzielił nas tylko kwadrans i gdy wydawało się, że nic się już nie zmieni w 85 min padła bramka na 1:1. Długie dośrodkowanie w okolice 11 metra, a tam wbiegający w pole karne Andrzej Wójcik z główki doprowadza do remisu. I jak to w futbolu bywa, gdy znów wydawało się, że mecz zakończy się remisem padła bramka... Losy spotkania odmienił Grzegorz Tabor, który w 65 min zmienił Jerzego Smasia. Dla Tabora był to pierwszy mecz w tym sezonie, w którym nie zagrał w podstawowym składzie i jako "joker" sprawdził się wyśmienicie, strzelając swojego pierwszego gola w tym sezonie! Wykorzystał błąd obrony i w sytuacji "sam na sam" z Wiatrem uderzył mocno na bramkę, jeszcze golkiperowi gospodarzy udało się ręką podbić futbolówkę, ale ta ostatecznie wpadła do siatki Polanu! Była 90 min i już wiedzieliśmy, że tego zwycięstwa nikt nam nie odbierze. Kibice z Żabna po straconym golu, nie czekając na ostatni gwizdek sędziego wyszli ze stadionu. A gdy już zabrzmiał gwizdek kończący te spotkanie w naszej drużynie zapanowała ogromna radość. Wgrane derby! Brawo Wisła! (MS)

Copyright © 1998-2023 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 5783870 (od 21.07.06); 0,098 s., IE, FF, O, G, S.