Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Victoria Witowice Dolne Zdjęcia

[Zobacz zdjęcia z meczu]
Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Będzie to przedostatni mecz Wisły, a ostatni na swoim boisku w sezonie 2007/08.


Wisła

Victoria

15.06.08 (niedziela),
godz. 17.00, Szczucin
1:0 (0:0)

Bramki:
1-0 Mateusz Garbacz 89

Sędziował: Mariusz Klęczar z Oświęcimia
Żółte kartki: Kłagisz, Będkowski, Oleksy, Majka - Bomba
Widzów: 200

Wisła: Łukasz Bebel - Piotr Kuter, Jarosław Będkowski, Marcin Kłagisz (89 Łukasz Giza), Rafał Oleksy - Adam Majka, Szczepan Kołton, Tomasz Urban, Tomasz Zieliński (80 Matuesz Garbacz) - Grzegorz Tabor, Mateusz Łabuz (55 Bartosz Pochroń).
Trener: Jerzy Smaś.

Victoria: Zbigniew Orzeł - Łukasz Hajduk, Marcin Manelski, Dariusz Piwowar, Marcin Karpiel - Dariusz Rosiek (58 Mateusz Maciaś), Dawid Augustyn, Tomasz Bomba, Jakub Kurzydło - Mateusz Grobarczyk, Michał Bołoz (74 Piotr Wrona).


Komentarz

Wisła rzutem na taśmę

Piłkarze Wisły przysłowiowym rzutem na taśme zapewnili sobie zwycięstwo w kończącym sezon przed własną publicznością pojedynku z zespołem z Witowic Dolnych. Trzy punkty zapewnił gospodarzom wprowadzaony w końcówce meczu 16-latek Garbacz, który w decydującym momencie przytomnie zachował się pod bramką Victorii.

Pierwsza część meczu była wyrównana, jednak każda z ekip miała swoje okazje na objęcie prowadzenia. W 10 min zza linii pola karnego płasko uderzał Augustyn, lecz piłka po jego strzale przeleciała obok słupka. Chwilę później po akcji Zielińskiego gorąco zrobiło się pod bramką Victorii, jednak w dogodnej sytuacji zagubił się Łabuz i sytuację wyjaśnili obrońcy. W 19 min po rajdzie Kołtona zagrał w pole karne, gdzie w zamieszaniu z 14 m uderzył Tabor, jednak i tym razem piłka minęła światło bramki. Goście odpowiedzieli strzałami z dystansu Grabarczyka i Augustyna, w obydwu sytuacjach bez zarzutu spisał się jednak Bebel. Ostatnia szansa w pierwszej połowie nadarzyła się w 43 min gospodarzom. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Urbana i główce Oleksego, piłka poszybowała tuż obok "okienka" bramki strzeżonej przez Orła.

Druga część meczu mogła rozpocząć się wyśmienicie dla gości, gdyż w 46 min po błędzie defensywy Wisły, w sytuacji sam na sam znalazł się Augustyn, który ostatecznie z 8 m przestrzelił. Od tego momentu ba boisku coraz bardziej zaczęli dominować szczucinianie, czego efektem były kolejne sytuacje podbramkowe. W 48 min Łabuz przejął prostopadłe podanie od Kłagisza, po czym z 6 m strzelił wprost w Orła. W 57 min po dośrodkowaniu Kołtona, Tabor zagrał piłkę głową od Pochronia, lecz ten z 9 m uderzył ponad bramką. W 62 min przed szansą stanął z kolei Urban, który przegrał jednak bezpośredni pojedynek z Orłem. Później trzy kolejne szanse miał Majka, lecz za każdym razem obronną ręką z opresji wychodził bramkarz Victorii. Wreszcie w 89 minucie meczu po akcji lewym skrzydłem zakończonej strzałem z 8 m Majki, Orzeł co prawda zdołał odbić piłkę, jednak nadbiegający Garbacz skierował ją do pustej bramki. (JB)

Relacja z Dziennika Polskiego.

Video

Strzał Tomasza Zielińskiego
Akcje "sam na sam" broni Łukasz Bebel


Copyright © 1998-2019 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2896295 (od 21.07.06); 0,078 s., IE, FF, O, G, S.