1-1 Mikołaj Potasz

Sędziował: Mirosław Łuszcz z Żabna

Wisła: Piotr Strycharz - Jakub Warzecha, Damian Rendak, Dariusz Furgał, Dariusz Kołton - Radosław Furgał, Adrian Mróz, Przemysław Pochroń, Tomasz Pietras - Mikołaj Potasz, Kamil Pietryka.
Trener: Leszek Dąbroś.

Był to kolejny ważny mecz dla naszych juniorów, tracąca do Wisły zaledwie 2 punkty w tabeli Tuchovia zaprezentowała dobrą grę, jednak zwycięstwa ze Szczucina nie wywiozła. Grająca "gołą" i mocno osłabioną jedenastką Wisła zdołała w końcowych minutach odwrócić niekorzysty dla siebie wynik.

Pierwsza połowa przebiegała całkowicie pod dyktando gości, Wisła w tej części gry głównie się broniła a kontrataki wyprowadzała sporadycznie i bezskutecznie. Goście dobrze grali zarówno środkiem boiska, jak i skrzydłami. Bramka padła po długim podaniu za obrońców gdzie napastnik Tuchovi z 16 metra przelebował wychodzącego do piłki Piotra Strycharza. Tuchowianie mimo kilku dobrych sytuacji nie podwyższyli swojego prowadzenia i do przerwy utrzyamł się wynik 0:1.

Z szatni na drugą część gry Wisła wychodzi całkowicie odmieniona. Przez 20 minut to gospodarze dominują na boisku. Po jednej z akcji Przemysław Pochroń trafia w słupek. Jednak potem gra się wyrównuje. Tuchovia wyprowadza jedną naprawdę dobrą sytuację, lecz zawodnik gości strzela wprost w naszego golkipera. W ostatnich minutach szczęscie uśmiecha się jednak do Wisły. Piłkę w pole karne narzuca wcześniej wymieniony Pochroń, a tam Mikołaj Potasz strzałem pod poprzeczkę doprowadza do remisu.

Tuchowianie wyjeżdżają ze Szczucina tylko z jednym punktem, choć zwycięstwo było tak blisko. Mecz ten był podobny do spotkania tych drużyn w rundzie jesiennej, jednak wtedy Wisła mimo straty bramki w ostatnich minutach zdołała jeszcze "rzutem na taśme" strzelić zwycięską bramkę. Dziś na szczęście dla Wisły taki scenariusz się nie powtórzył i dzięki temu Tuchovia wciaż pozostaje w tabeli za drużyną ze Szczucina.

Copyright © 1998-2023 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 5782492 (od 21.07.06); 0,086 s., IE, FF, O, G, S.