Wisła Szczucin
Wisła Szczucin - Tarnovia Tarnów Zdjęcia

Wypowiedzi

Zapowiedź meczu

Środowy pojedynek z Tarnovią.


Wisła

Tarnovia

11.09.2013 (środa),
godz. 17.00, Szczucin
JUNIORZY
4:1 (1:1)

Bramki:
0-1 Waldemar Furman 40
1-1 Dawid Czaplak 44
2-1 Konrad Wołoszyn 48
3-1 Jakub Nytko 83
4-1 Mateusz Giera 90

Sędziował: Krzysztof Szyszka (Żabno)
Żółte kartki: Czaplak - Wojnarowski

Wisła: Przemysław Krupa - Dariusz Kapuściak, Karol Łuszcz (78 Marcin Maziarz), Kamil Dynak, Daniel Nowicki - Dawid Dubajka (60 Mateusz Giera), Krystian Bator, Jakub Nytko, Kacper Nytko (85 Tomasz Struzik) - Dawid Czaplak (68 Przemysław Gromski), Konrad Wołoszyn.
Trener: Jarosław Będkowski.

Tarnovia: Albert Curyło - Patryk Bodziony, Waldemar Furman, Piotr Kras, Krystian Kuczek, Rafał Mleczko, Piotr Nowak, Maciej Plezia (80 Sławomir Prokop), Sławomir Rybak, Michał Wojnarowski, Patryk Ziaja.
Trener: Krzysztof Świerzb.


Komentarz

W związku z tym, że dzisiaj o tej samej godzinie grali juniorzy i seniorzy, trener Jarosław Będkowski musiał podzielić kadrę na dwie grupy. Obydwie spisały się wzorowo, bo juniorzy ograli Tarnovię 4:1, a seniorzy rozgromili w tarnowskim Pucharze Polski KS Łękawice aż 9:1. Jedyne chyba tylko co dzisiaj nie dopisało podczas meczów to pogoda - było zimno i padał rzęsisty deszcz.

Z juniorami pozostał trener Jarosław Będkowski, a z seniorami pojechał prezes Andrzej Orszulak. Mimo, że obydwa spotkania były o tej samej porze, to w składzie juniorów nie zabrakło doświadczonych graczy (J. Nytko, Czaplak czy Wołoszyn). Natomiast do Łękawicy pojechali m.in. Musiał, Łachut czy Młodziński, czyli ci co zazwyczaj grają w juniorach. Taki rozkład kadrowej siły, jak widać po wynikach zdał egzamin.

Juniorzy przeważali na boisku, ale brakowało wykończenia akcji, a jak to bywa często w piłce - rywalowi wystarczyła jedna sytuacja, by to on wyszedł na prowadzenie. Jednak szybko doprowadziliśmy do wyrównania po dwójkowej akcji Kacper Nytko - Dawid Czaplak. Z kolei zaraz po przerwie wyszliśmy na 2:1, kiedy sam na sam wykorzystał Konrad Wołoszyn. Ostatnie dziesięć minut spotkania należało do nas. Najpierw po akcji Wołoszyn - Giera, piłkę dostaje Jakub Nytko i pewnie umieszcza futbolówkę w bramce. Natomiast wynik w 90 min ustala rezerwowy Mateusz Giera, po płaskim strzale tuż obok słupka.

Seniorzy Wisły do B klasowej KS Łękawicy pojechali gołą jedenastką; Bebel - D. Dynak, R. Furgał, Łachut, D. Kołton - Młodziński, K. Furgał, Musiał, M. Łabuz - S. Bator, Żuchowicz. To wystarczyło, by z pucharowego meczu urządzić sobie strzelecki trening. Łupem bramkowym podzielili się: 3 razy Kamil Żuchowicz, 2 razy Sebastian Bator, 2 razy również Jakub Musiał oraz po jednym trafieniu Dawid Dynak i Jakub Młodziński. Przeciwnik honorowego gola strzelił po rzucie karnym. Warto zaznaczyć, że KS Łękawice trenuje Paweł Żaba, który w latach 2002 - 2004 grał w barwach Wisły Szczucin i dla naszej drużyny strzelił 45 goli w 66 spotkaniach. W składzie naszego rywala gra również Paweł Tomaszowicz (zagrał dzisiaj 45 minut), który przez rok też grał w Wiśle. (MS)


Copyright © 1998-2022 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 5011570 (od 21.07.06); 0,084 s., IE, FF, O, G, S.